Quinta Huicochea Villa
| Wi-Fi | Simbassäng Utomhusbassäng | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
När du bor i Quinta Huicochea Villa Cuernavaca kan du besöka Melchor Ocampo Park, som ligger cirka 4 km bort. Denna villa har en parkering och en uteplats med utsikt över poolen.
Ungefär 20 minuter till fots från villan hittar du Monasterio de Benedictino Nuestra Senora de los Angeles, medan Robert Brady Museum ligger ungefär 15 minuters bilresa bort. Shoppingentusiaster kommer att uppskatta läget inom 4,1 km från Mercado Verde Morelos.
Gästerna kan beundra utsikten över poolen från de flesta lokalerna.
Gästerna är välkomna att förbereda måltider i ett komplett kök. Det finns också matplats. Restaurangen La Prohibicion, som serverar ett brett utbud av måltider, ligger mindre än 450 meter bort.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Inga husdjur
- Säkerhet
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Trädgård
På rummet
- Sittgrupp
- Uteplats
- Matbord
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det Wi-Fi i Quinta Huicochea Villa?
Ja, Quinta Huicochea Villa tillhandahåller Wi-Fi i hela boendet. - ❓
Finns det ett kök på Quinta Huicochea Villa?
Ett komplett kök finns på Quinta Huicochea Villa. - ❓
Tillåter Quinta Huicochea Villa husdjur?
Quinta Huicochea Villa tillåter inte husdjur. - ❓
Vilken utsikt erbjuds på Quinta Huicochea Villa?
Utsikten över poolen erbjuds till gästerna på Quinta Huicochea Villa. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i semesterbostaden?
Gästerna i semesterbostaden kan enkelt nå Melchor Ocampo Park och Monasterio de Benedictino Nuestra Senora de los Angeles, som ligger cirka 10 minuters bilresa från boendet respektive 1 km bort.